9 marca 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyła się kolejna edycja konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tym roku uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Austrii. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, a jego głównym celem jest kształtowanie umiejętności językowych, doskonalenie współpracy w grupie i rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi.

Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły Zuzanna Obrębska i Monika Krystkowicz z kl.IID oraz Karolina Ruszczyk z kl.IE zajęły IV miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE.

Patronat nad konkursem sprawuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Goethe Institut z siedzibą w Warszawie i Krakowie. Opiekunkami merytorycznymi uczennic z III LO są germanistki- Alicja Lewandowska i Katarzyna Puławska - Pędzich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!