Drodzy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele,

bardzo miło jest nam poinformować, że nasza biblioteka szkolna w ostatnim czasie wzbogaciła się o wiele nowości wydawniczych. Zostały one zakupione ze środków przyznanych nam w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 dla bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatorem Priorytetu 3.

Dziękujemy w/w instytucjom za wkład w promocję i rozwój czytelnictwa.

Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 15 tysięcy złotych, za które zakupione zostały elementy wyposażenia do biblioteki szkolnej, czytnik e-booków a także ponad 300 nowości wydawniczych. Zakup tak ogromnej ilości nowych pozycji został poprzedzony rozpoznaniem potrzeb i zainteresowań naszych uczniów. Zakupiony księgozbiór zrobił ogromne wrażenie na czytelnikach naszej biblioteki i cieszy się wśród nich bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniów i nauczycieli, którzy jeszcze nie mieli okazji do nas zajrzeć, zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty książkowej i wypożyczenia nowości na nadchodzące święta.

Zapraszamy do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych

ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0