Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej jako Operatorem Priorytetu 3. W ramach wsparcia otrzymaliśmy 15 000 zł.

Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, realizację działań promujących czytelnictwo wśród młodzieży oraz zakup nowych regałów do biblioteki szkolnej.

W związku z pozyskaniem środków finansowych na zakup nowości wydawniczych zapowiadamy „książkowy zawrót głowy” i zapraszamy uczniów III LO do wspólnego tworzenia LISTY KSIĄŻKOWYCH MARZEŃ. Propozycje nowości, które chcielibyście przeczytać zgłaszajcie do biblioteki szkolnej do listopada 2024 r. Pierwsze nowości już w bibliotece szkolnej. Zapraszamy i zachęcamy również do wypożyczania książek na wakacje.