Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Akcja polega na kręceniu kilometrów dla miast w oparciu o bezpłatną aplikację pn. Aktywne Miasta. Przed nami kolejna, szósta odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Do końca czerwca można się jeszcze przyłączyć do zabawy. Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację.

 

 

Celem projektu jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu.

Udział w zabawie, zarówno dla miast jak i indywidualnych użytkowników jest bezpłatny. Lokalnie w miastach do zabawy przystępują niemal wszystkie organizacje i stowarzyszenia rowerowe. Inicjatywa wpływa korzystnie na rozwój współpracy poszczególnych środowisk rowerowych. Projekt angażuje miłośników jednośladów udostępniając bezpłatne innowacyjne narzędzie w postaci aplikacji i jednocześnie mobilizując do codziennej aktywności poprzez zaproszenie do wspólnej sportowej zabawy. Rowerzyści kręcą kilometry dla siebie samych oraz poprzez swoje zaangażowanie czują się odpowiedzialni za sukces swoich małych ojczyzn w ogólnopolskiej rywalizacji. Chętnie włączają się w różne zabawy i konkursy organizowane w ramach projektu w mediach społecznościowych oraz biorą udział w przejazdach i rajdach rowerowych.