Z okazji Dnia Dziecka kl. 1H wraz z wychowawczynią wybrała się do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Dwaj profesjonaliści asp. szt. Michał Antczak, który wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w eliminacjach wojewódzkich Policji udzielania pierwszej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej i Naczelnik Ruchu Drogowego kom. Robert Stypiński, który jednocześnie jest doświadczonym instruktorem wyszkolenia strzeleckiego przeprowadzili krótkie szkolenia nt. rodzajów broni i udzielania pierwszej pomocy.

Były rozmowy o bezpieczeństwie. Zaprezentowano strzelnicę, w której odbywają szkolenia m. in. zawodowi policjanci. Ponadto była możliwość  skorzystania z narko i alkogogli, które symulują stan po spożyciu narkotyków czy alkoholu. Młodzież pozyskała informacje dotyczące kryteriów naboru do Policji, które przybliżył oficer prasowy ostrołęckiej komendy Policji, kom. Tomasz Żerański. Punktem kulminacyjnym było strzelanie z wykorzystaniem interaktywnej strzelnicy.