W dniu 28 maja odbył się w naszej szkole konkurs recytatorsko-poetycki „Mój świat, moje uczucia”, którego celem była popularyzacja twórczości Czesława Miłosza ustanowionego przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej literackim patronem 2024 roku. Organizatorkami tego przedsięwzięcia zostały p.Ewa Gąska, p. Dorota Czyż oraz p. Bożena Dybczyńska. Uczestnicy konkursu mieli możliwość zapoznania się z sylwetką i problematyką twórczości poety dzięki prezentacji, jaką przygotowała uczennica klasy IIIC Karolina Załęska.

Do rywalizacji przystąpiło 10 osób, a ich zadaniem było zaprezentować dowolny wiersz autora bądź przedstawić własny, inspirując się dorobkiem artystycznym Czesława Miłosza. W kategorii recytatorskiej I miejsce zajęła Lena Mażewska z kl. IC, II miejsce Lena Gumkowska z kl. IC1, a III miejsce zdobyła Zofia Suska z kl. IC1. Wyróżnienie w tej części konkursu otrzymała Julia Kuta z kl. IC. W kategorii poetyckiej I miejsce przypadło Agacie Dobrowolskiej z kl. IIIC.

Nagrody dla uczniów ufundowali: poseł na sejm RP pani Żaneta Cwalina-Śliwowska, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego pan Mariusz Popielarz oraz dyrektor CKZiU pani Dorota Czyż. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.