W dniu 9 kwietnia ponownie w naszej szkole, w pracowni biologicznej nr 38 „zapachniało” salą operacyjną! Tym razem na naszych „stołach sekcyjnych” znalazły się nerki i... oczy!! We wstępie lekcji, podczas prelekcji przypomnieliśmy sobie najważniejsze informacje o budowie i funkcjonowaniu ww. narządów, a następnie przeszliśmy do ich preparowania.

Uzyskaliśmy przydatne informacje na temat tego w jaki sposób najlepiej rozciąć gałkę oczną, aby móc wyjąć z niej całą soczewkę, tęczówkę czy ciało szkliste. Zadanie okazało się nie być najłatwiejszym, ale determinacja uczniów z klasy 3A oraz ich dociekliwość nie dały za wygraną i oto naszym ludzkim oczom ukazała się budowa wnętrza oka świńskiego. W drugiej części warsztatów anatomicznych za pomocą skalpela i pęsety anatomicznej sprawdzaliśmy i porównywaliśmy budowę nerki. Warsztaty we współpracy z firmą Domingo zorganizowała nauczycielka biologii p. dr Paulina Szczerbo-Sawicka.