Miło nam poinformować, że do etapu finałowego Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi zakwalifikowało się trzech uczniów naszego liceum. Są to chłopcy z klasy 4B: Kacper Gołębiewski, Mikołaj Kaliszewski oraz Wojciech Gadzała. Organizatorem konkursu jest Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej promujące treści techniczne z zastosowaniem języka specjalistycznego z szeroko pojętej branży budowlanej, architektonicznej i ochrony środowiska. Motyw przewodni tegorocznej Olimpiady to „Z nami zaprojektuj i zbuduj swoją przyszłość z językiem angielskim”.

I etap Olimpiady, który odbył się 15 marca 2024r., polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu leksykalno-gramatycznego. II etap (finałowy) odbędzie się 12 kwietnia 2024r. w Łodzi w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Elizy Tyszki. Gratulujemy i trzymamy kciuki.