Dnia 05.03.2024 odbyły się miejskie eliminacje XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wiedzy w zakresie ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, ekologii oraz ochrony ludności. III LO reprezentowało czworo uczniów, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych: Julia Bacławska - kl.IA1, Adam Trzeciak - kl. IIE, Katarzyna Jasińska - kl. ID, Przemysław Żebrowski - kl. IIE.

Uczestnicy turnieju mierzyli się z testem jednokrotnego wyboru, w którym wykazali się szeroką wiedzą dotyczącą historii pożarnictwa, prewencji, sprzętu pożarniczego, taktyki prowadzenia działań ratowniczych, a także udzielania pierwszej pomocy. Miło nam poinformować, że w etapie miejskim konkursu uczeń naszej szkoły Adam Trzeciak zajął drugie miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun p. Dorota Drężek