W dniu 13.01.24 instruktor taktyk i technik interwencji policyjnych w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce mł.asp. Daniel Opęchowski odpowiedział na zaproszenie uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce im. Unii Europejskiej w Ostrołęce, przeprowadził zajęcia profilaktyczne. Tematem zajęć było stosowanie środków przymusu bezpośredniego wobec osób, które nie wykonują poleceń policjantów lub są sprawcami przestępstw. Funkcjonariusz w trakcie prelekcji poruszył także tematykę odpowiedzialności karnej w zakresie niestosowania się do poleceń policjantów.

Następnie w formie pokazu wykonał praktyczne zastosowanie środków przymusu bezpośredniego, takimi jak siła fizyczna - techniki obezwładniania, użycie pałki służbowej, użycie kaftana bezpieczeństwa wraz z kaskiem zabezpieczającym, a także pokazowy test iskry paralizatora. W trakcie spotkania została także omówiona procedura naboru do służby w Policji.

Uczniowie chętnie wcielali się w rolę pozorantów i byli w pełni zaangażowani w zajęcia. Wychowawca klasy 2c1 Pani Paulina Szczerbo-Sawicka podsumowała wraz z uczniami, iż była to bez wątpienia jedna z ciekawszych lekcji godziny wychowawczej. Uczniowie wyrazili swoją gotowość i zapał do tego typu przedsięwzięć w przyszłości oraz zainteresowanie służbą w Policji.