12 stycznia 2024 roku uczniowie klas z rozszerzoną biologią: IIID, ID oraz IIC wyjechali na wycieczkę edukacyjną do Olsztyna na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w ramach ogólnopolskiego wydarzenia: "Noc Biologów". Uczniowie podzieleni na 3 grupy brali udział w niezwykle fascynujących zajęciach, podczas których rozwijali swoje zainteresowania oraz mogli pochwalić się swoją wiedzą z zakresu biologii.

Uczestniczyli w następujących warsztatach: "Fascynujący mózg i jego komórki", "Owadzie inspiracje", "Człowiek pod lupą bioinformatyka", "Roślinne dowody zbrodni", "Elektroforeza", wystawie: "Pośród czaszek" oraz w wykładzie: "Niepłodność chorobą cywilizacyjną XXI wieku". Serdecznie dziękujemy Panu Karolowi Sarneckiemu - absolwentowi IIILO za zaproszenie na to inspirujące wydarzenie oraz za poprowadzenie bardzo ciekawych zajęć z zakresu botaniki kryminalistycznej pt.:"Roślinne dowody zbrodni". Organizatorem wyjazdu była p. Małgorzata Jarka, a opiekunami były panie: Dorota Antośkiewicz, Marzena Pszczółkowska i Agnieszka Pokora.