Dnia 14 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy…”.  W ramach tego wydarzenia mogliśmy gościć w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej pana dr. Jerzego Kijowskiego oraz nauczycieli i uczniów ostrołęckich szkół średnich. Konkurs miał na celu przybliżenie sylwetki wybitnej, polskiej poetki oraz jej twórczości. Prezentacje uczniów odbywały się w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana. Jury w składzie: p. dr Jerzy Kijowski, p. wicedyrektor Marzena Krupa, p. Agnieszka Pokora oraz p. Natalia Serafin, wyłoniło laureatów konkursu.

W kategorii recytacja:

I miejsce – Kalina Luchcińska - II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce

II miejsce – Adrianna Bałon - III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce

III miejsce – Paulina Kuśmierska - ZSZ nr 3 w Ostrołęce

Wyróżnienie – Zofia Suska - III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce

W kategorii poezja śpiewana:

I miejsce – Kalina Luchcińska – II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce

II miejsce – Kacper Golon – II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce

III miejsce – Liana Habrys – ZSZ nr 3 w Ostrołęce

Wyróżnienie – Wiktoria Jamrozik – ZSZ nr 3 w Ostrołęce

Nagrody uczestnikom wręczył pan Dyrektor Robert Tyszka. Opiekę nad konkursem sprawowały: p. Marta Sięda, p. Dorota Czyż, p. Agnieszka Pokora, p. Patrycja Dobkowska-Zdanowicz i p. Natalia Serafin.  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom. Nagrody w konkursie ufundowali: Rada Rodziców III Liceum Ogólnokształcącego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego p. Mirosław Augustyniak, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego p. Mariusz Popielarz. Serdecznie dziękujemy.