We wtorek (28 listopada) odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Hangar 646 – park trampolin. Uczniowie z klas 2C1 i 3A mieli okazję wziąć udział w innowacyjnej lekcji wychowania fizycznego, którą poprowadzili instruktorzy parku trampolin. Było to nie tylko wyzwanie sportowe, ale również świetna forma integracji grupowej. Następnym punktem na mapie Warszawy było Centrum Nauki Kopernik, w którym uczniowie mieli czas na swobodne zwiedzanie wystaw.

Największe wrażenie na uczniach wywarł Robot Kopernik, który przy pomocy sztucznej inteligencji (czatu GPT) odpowiadał na zawiłe pytania naukowe. Czas wolny uczniów był urozmaicony przez konkurs, zorganizowany przez p. Iwonę Janus – Kojtek na najciekawsze zdjęcie wraz z krótkim opisem.

Głównym punktem wycieczki były warsztaty naukowe przeprowadzane przez pracowników Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie podzieleni na grupy, uczestniczyli w zajęciach z chemii, biologii i fizyki. Mogli w praktyce wykonać doświadczenia naukowe, zdobyć wiedzę teoretyczną, rozwinąć swoje zainteresowania w danym przedmiocie i poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Na zakończenie wycieczki uczniowie zjedli ciepły posiłek w Centrum Handlowym – Arkadia.

Opiekunowie wycieczki:

Iwona Janus-Kojtek