29 listopada 2023 r. w naszej szkole w ramach obchodów 650-lecia miasta Ostrołęki odbyło się spotkanie z doktorem Jerzym Kijowskim ostrołęckim historykiem, wykładowcą akademickim, działaczem społecznym, współzałożycielem i członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki oraz autorem wielu publikacji książkowych poświęconych dziejom regionu. Młodzież z klasy I E i I H pod opieką pani Ewy Gąski i pani Doroty Czyż miała przyjemność wysłuchać ciekawej historii naszego miasta od początku jego powstania aż do czasów współczesnych. Była to niezwykle interesująca lekcja lokalnego patriotyzmu oraz podróż w przeszłość z badaczem naukowym i świadkiem wielu wydarzeń. Spotkanie stało się także okazją do zaprezentowania najnowszej książki doktora Kijowskiego pt., Dzieje Ostrołęki 1975- 2023 ‘’, z którą uczniowie mogli zapoznać się podczas prelekcji’’.