Zgodnie z uchwałą Senatu RP rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika. 550. rocznica urodzin skłania do przypomnienia i popularyzacji fenomenu tego wybitnego polskiego astronoma. Z tej okazji 23.11.2023r. odbył się w naszej szkole konkurs. Jego uczestnikami byli uczniowie z ósmych klas szkół podstawowych z Ostrołęki i okolic. Młodzież, poza wiedzą na temat życia i osiągnięć Mikołaja Kopernika, wykazała się umiejętnościami rozwiązywania trudnych fizycznych zadań rachunkowych. Uczestnicy znakomicie przygotowali się do udziału w konkursie.

Zwyciężczyni, Natalia Wekwejt ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce, osiągnęła 24 punkty na 25 możliwych. II miejsce zdobyła Nikola Pieńkos ze Szkoły Podstawowej   w Olszewie - Borkach, miejsce III zajął Szymon Sałek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.  Poza rywalizacją konkursową zaproszeni goście zostali oprowadzeni po szkole przez uczennice z zespołu do spraw promocji. Na wszystkich uczestników imprezy czekał słodki poczęstunek i drobne upominki.

Konkurs przygotowały nauczycielki fizyki i chemii: Magdalena Żmijewska, Iwona Janus-Kojtek, Edyta Chojnowska i Dorota Antośkiewicz. Dekorację wykonała Małgorzata Świderska. Szkołę promowały: Adrianna Bałon, Matylda Szałkowska i Julia Wiska. Uczennice wspierała pani Magdalena Stolarkiewicz.

Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a Panu Dyrektorowi i Radzie Rodziców za wsparcie.