W dniach 12-22 października IIILO włączyło się w 19 Kampanię Białych Serc – Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Kto z kim przestaje, takim się staje”. W tym roku młodzież przestrzegana była przed negatywnym wpływem środowiska rówieśniczego, którego efektem końcowym może być wejście na drogę prowadzącą do uzależnienia np. od narkotyków.

Symbolem kampanii są białe papierowe serduszka, które umieszczane są w oknach instytucji przyłączających się do akcji. W naszej szkole odbyło się szereg działań profilaktyczno – edukacyjnych, m.in. przygotowana została wystawa książek poruszających problematykę uzależnień, przeprowadzono akcję "Dopalam się zdrowo", zorganizowana została zbiórka produktów dla schroniska Canis, pedagodzy prowadzili zajęcie dotyczące uzależnień.  Podjęte działania miały na celu zwrócenie uwagi na problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży oraz były wyrazem protestu przeciwko przemocy, uzależnieniom i innym zagrożeniom współczesnego świata.