Uczniowie klas 1C1, 2A, 2C, 3C oraz tegorocznych maturzystów z klasy 4Gp pod okiem nauczycielki biologii p. Pauliny Szczerbo-Sawickiej własnoręcznie i samodzielnie wykonali modele biologiczne. W zasobach pracowni możemy znaleźć m.in. zielniki roślin okrytonasiennych i nagonasiennych, modele budowy komórek i tkanek, makiety struktur anatomicznych budowy ludzkiego ciała (np. kość, przekrój mózgu, serca czy układ oddechowy i wydalniczy). Znajdziemy tam również modele DNA, RNA czy chromosomów.

Ponadto lekcje biologii będzie nam umilać mini "zoo", bowiem będą nam towarzyszyć modele pszczoły, węża, kameleona, żaby, kota, bociana czy raka. Znajdziemy tam również bezkręgowce tj. dżdżownicę, pijawkę, wirka czy meduzę. Całość uświetniają prawdziwe wylinki pająków- ptaszników!

Dziękujemy naszym zdolnym i ambitnym uczniom za tak wspaniałe modele, które z pewnością posłużą nam do przyjemnej nauki biologii.

Wykonane modele pozwoliły naszym licealistom lepiej przyswoić wiedzę z budowy i funkcjonowania poszczególnych grup organizmów.