4 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin poetki, w związku z tym chcieliśmy uczcić pamięć noblistki poprzez recytację jej pięknej poezji. Twórczość Wisławy Szymborskiej zachwyca swą prostotą, ale również głębokim intelektualizmem, o czym mieliśmy okazję przekonać się podczas wtorkowego konkursu. Nasi uczniowie wykazali się wspaniałą wrażliwością poetycką i umiejętnością pięknej recytacji trudnej poezji. Gratulujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił, pokonując tremę, a tym samym, dając nam chwilę zachwytu nad pięknem poezji.

Jury w składzie pani Hanny Sobiech, naszej zaprzyjaźnionej polonistki i lokalnej pisarki oraz P. Doroty Czyż i Anny Gniazdowskiej przyznało następujące nagrody:

• I miejsce dla Nikoli Włodarczyk, uczennicy klasy 1C za recytację utworu „Cień”
  • II miejsce dla Sandry Szmigiel- Bziukiewicz, uczennicy 4C za recytację utworu „Zakochani”
  • III miejscu dla Karoliny Szyjki uczennicy 3F za recytację utworu „Miłości szczęśliwej”,

wyróżnienie otrzymała Karolina Załęska, uczennica klasy 2C za recytację utworu „Lekcja”.