12 grudnia rozpoczęliśmy kolejną partnerską wizytę w ramach realizacji projektu Erasmus "Job and study opportunities". Pierwszego dnia naszego pobytu w Neapolu zostaliśmy zaproszeni do włoskiej szkoły, gdzie powitano nas w szczególny sposób. W uroczystości brali udział burmistrz miasta, dyrekcja placówki oraz szkolna społeczność. Koordynatorzy projektu szczególnie zadbali o oprawę uroczystości i atmosferę spotkania.

Wyjątkowym momentem była prezentacja strojów inspirowanych barwami flag narodowych krajów partnerskich: Włoch, Portugalii, Rumunii, Turcji oraz Polski. Po części oficjalnej spotkania znaleźliśmy chwilę na wspólne rozmowy i integrację. Szczególną atrakcją popołudniową była wizyta w fabrykach odzieży Kiton i Guerriero, gdzie mieliśmy okazję przyglądać się procesom tworzenia i szycia pięknych ubrań ze szlachetnych tkanin. Początek wizyty wzmógł nasz apetyt na podziwianie zachwycającej sztuki i architektury Włoch-widzieliśmy katedrę św. Januarego oraz Belvedere San Martino z piękną panoramą miasta, a to przecież dopiero początek...