Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. W 1822roku rozpoczęła się epoka, w której tworzyli genialni artyści m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Norwid. W celu uczczenia ich twórczości, w dniu 30 listopada 2022r. w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Recytatorski Poezji Romantycznej „Miej serce i patrzaj w serce”. Uczniowie recytowali utwory znanych polskich romantyków.

Jury wyróżniło następujące osoby:

I miejsce Amelia Stępień kl. IIIF

II miejsce Sandra Szmigiel- Bziukiewicz kl. IVC

III miejsce Nikola Włodarczyk kl. IC1

Wyróżnienia otrzymały: Karolina Szyjka kl.IIIF i Zuzanna Rolka kl. IC2. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Szczególne podziękowania składamy ostrołęckiemu poecie, panu Wiesławowi Januszowi Mikulskiemu, który oceniał recytację uczestników konkursu. Organizatorkami konkursu były panie: Dorota Czyż, Marta Sięda i Agnieszka Pokora.