Klasy IVFp i IE mogły przekonać się na własnej skórze, iż w bibliotece można ciekawie i kreatywnie spędzić czas. Tegoroczni maturzyści gościli w murach Biblioteki Pedagogicznej 21 listopada br. Tematyka zajęć obejmowała błędy językowe w komunikacji social media. Uczniowie dzięki wykorzystaniu narzędzi IT zgłębiali tajniki poprawności językowej, naszego języka- który notabene należy do języków trudnych i klasyfikuje się w pierwszej dziesiątce najtrudniejszych języków świata.

Warsztaty łączyły przyjemne z pożytecznym, wedle zasady nauka przez zabawę. Telefon stał się tym razem niezbędnym narzędziem, bez którego nie można było się obyć w mediach społecznościowych i zweryfikować je pod kątem błędów językowych.

Nieco w innej scenerii znalazła się klasa IE, która miała możliwość zintegrowania się i lepszego poznania. Uczniowie współpracowali w grupach, wymieniali się stanowiskami i zacieśniali więzi. Praca wymagała twórczej inwencji, kreatywności i pomysłowości. Lekcja została zrealizowana 25.11.2022.