W dniach 13-15.06.2022r. uczniowie klas: IIIGp, IIF, IF, IIA i IB uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia, Zakopanego i Zatoru. Pierwszego dnia zwiedzali z przewodnikiem obóz Auschwitz- Birkenau. Uczestnicy wysłuchali tragicznej historii tego miejsca. Kolejny dzień uczniowie spędzili w górach. Wędrowali z przewodnikiem Rusinową Polaną, z której podziwiali Tatry. Część grupy wspięła się na szczyt Gęsia Szyja.

Wieczorem uczestniczyli w spotkaniu z bacą , który w tradycyjnej góralskiej chacie opowiadał o legendach zbójeckich, muzyce, stroju góralskim oraz prezentował instrumenty. Ostatni dzień uczniowie spędzili w Parku Rozrywki Energylandia. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marta Zaborowska, Magdalena Suska i Agnieszka Pokora.