Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej odbyła się 28 kwietnia, a przyświecało jej hasło Stanisława Lema: „Marzenia zawsze zwyciężą rzeczywistość, gdy im na to pozwolić.”  Kolejny raz nasi abiturienci opuszczają mury szkoły, w której spędzili trzy lata. Uroczystość zakończenia roku klas III poprowadzili Oliwia Gąska (kl. IIIEp) i Bartosz Borkowski (kl. IIB).

Recytacją uświetnili ją uczniowie: Karol Nosorowski z kl. IB, Karolina Krajanowska z kl. IB, Amelia Stępień z kl. IIF oraz Maja Szlązak z kl. III Fp., a muzyczną oprawę zapewnił szkolny chór Arts Longa. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Ostrołęce, pan Michał Giers. Dyrektor szkoły, pan Robert Tyszka przywitał zgromadzonych gości i zainaugurował część oficjalną pożegnania maturzystów oraz przyjął uroczysty akt ślubowania przedstawicieli klas trzecich. Na tytuł najlepszych absolwentów III LO zasłużyli: uczennica klasy IIID Natalia Plewko, uczeń klasy IIIF Kamil Łuba, a także Nikolina Weronika Dziadak, uczennica klasy IIIB.

W wyjątkowo wzruszających słowach uczniowie podziękowali także swoim wychowawcom za trud włożony w codzienną pracę z młodzieżą, a w imieniu młodszych kolegów głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Korczak, życząc powodzenia w nadchodzącym egzaminie.

Życzymy powodzenia naszym maturzystom na egzaminie maturalnym, „połamania piór” i realizacji założonych celów. Gońcie za marzeniami, marzenia dodają odwagi, wyzwalają siłę do realizacji założonych celów i wcielania ich w życie. Podążajcie za marzeniami, które Was uskrzydlają i inspirują do działania, wyobrażajcie sobie swoją przyszłość, a marzenia na pewno się spełnią, bowiem „żeby coś się zdarzyło, trzeba marzyć” (J. Kofta), a „marzenia zawsze zwyciężą rzeczywistość, gdy im na to pozwolić” (S. Lem).

foto: eostroleka.pl