3 listopada klasy 2F i 3Fp pod opieką p. Marty Siędy i p. B. Dobczyńskiej, wzięły udział w warsztatach dziennikarskich pt.: Nowe Widnokręgi: zrozumieć media-zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia. Zajęcia podzielne były na bloki tematyczne: język obrazu, światło i cień, świat dźwięku oraz słowo w druku. W trakcie warsztatów młodzież nie tylko poznała teoretyczne tajniki rzemiosła dziennikarskiego, ale także miała okazję zmierzyć się z trudami pracy medialnej pod czujnym okiem kamery.

Finałem zajęć była prezentacja grup, które w trakcie warsztatów przygotowały materiały o charakterze prasowym, radiowym i telewizyjnym. Zajęcia miały na celu rozwinąć świadomą postawę udziału w świecie mediów i polityki. Zachęcały młodego człowieka do podnoszenia kompetencji komunikacyjnych i medialnych. Uczniowie uświadomili sobie jak trudna jest to praca, wymagająca nie tylko wiedzy, umiejętności, ale przede wszystkim charyzmy i pasji, które są kluczem do sukcesu.