W dniach 07 – 10.09.2021r. uczniowie klas II B oraz II D wzięli udział w wyjeździe krajoznawczo – turystycznym Wrocław – Skalne Miasto – Praga. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania zabytków Wrocławia, młodzież miała okazję zobaczyć Ostrowów Tumski w zakolach rzeki Odry, Most Zakochanych, Stare Miasto z przepięknym gotyckim Ratuszem oraz Rynek z fontanną przypominającą zarys kamieniczek Starego Miasta. Kolejny dzień wycieczki to wizyta w Skalnym Mieście Adrspasko – Teplicke Skały w Czechach, na terenie Gór Stołowych

Pod okiem przewodnika uczestnicy spacerowali wśród skalnych labiryntów, składających się z grzybów skalnych, ambon i baszt skupionych w pobliżu siebie i oddzielonych wąskimi rozpadlinami. Na wszystkich wspaniałe widoki zrobiły duże wrażenie i na pewno na długo pozostaną w pamięci. Kolejnym punktem programu była Praga. Uczniowie poznali historię oraz zabytki tego pięknego miasta: Stare Miasto, Ratusz z zegarem O'rloj, Zamek na Hradczanach, Katedrę Św.Wita, Most Karola, Klasztor na Strachowie, Ogrody Zamkowe. Również w drodze powrotnej   nie zabrakło atrakcji, młodzież miała okazję zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach malowniczy wodospad Szklarki oraz poznać historię i tajemnice średniowiecznego Zamku Czocha.

To był bardzo udana wycieczka, pełna miłych chwil i niezapomnianych wrażeń. Podróże kształcą, ale także uczą odpowiedzialności, samokontroli i dyscypliny, czego dowiedli nasi licealiści, dlatego już teraz planujemy kolejne wyjazdy.

Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali nauczyciele: p. Małgorzata Tomaszewska – Podolak, p. Dorota Drężek, p. Małgorzata Świderska oraz p. Anna Wądołkowska.