Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!” Akcja polega na wysyłaniu do bliskich i znajomych kartek okolicznościowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a jej podstawowym celem jest promowanie nowoczesnego, radosnego patriotyzmu. Każda z edycji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa znanych artystów. Edycja 2018 jest wyjątkowa: dotyczy Stulecia Polskiej Niepodległości.

Ponadto po raz pierwszy ma motyw przewodni - poświęcona jest podpisanej 16 listopada 1918 roku przez Józefa Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie Polski. Organizatorem akcji „Mamy Niepodległą!” jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W tym roku  projekty kartek wykonali wybitni artyści graficy: Emilia Bojańczyk, Daniel de Latour i Ireneusz Mitura. Koordynatorami akcji w szkole były p. Dorota Drężek i p. Małgorzata Świderska.