Wędrówka po szkole

Zapraszamy

Chór Ars Longa

Srebrny kamerton dla chóru Ars Longa

Festiwal Nauki

Coroczny Festiwal Nauki w III LO

Wiktor Gomulicki jako inteligent w zwierciadle swojej epoki - oto temat debaty naukowej, w której 22 października 2019 roku wzięli udział uczniowie klasy humanistycznej 2F wraz z wychowawcą p. Martą Siędą. Tajemnice życia literata odkrywali przed licealistami pracownicy naukowi Instytutu Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego - dr hab. Karol Samsel oraz dr Damian Makuch. Wykładowcy przypomnieli, że urodzony w Ostrołęce 17.10.1848 r. Gomulicki to nie tylko prozaik i poeta, ale również bibliofil oraz kolekcjoner.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego liceum stanęli na podium XIX Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" dla uczniów ostrołęckich szkół średnich. Dominik Popiołek z klasy I FG przygotowywany przez panią Ewę Gąskę zajął I miejsce, Maria Dawidczyk z I GP pracująca, pod kierunkiem pani Agnieszki Pokory zdobyła II miejsce, a Wiktoria Gniazdowska z kl. I FP, którą opiekowała się pani Aneta Ciechowicz uplasowała się na III miejscu. Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

W dniu 17 października 2019 roku uczniowie klasy IAG uczestniczyli w nietypowej lekcji języka niemieckiego, prowadzonej metodą LdL-LERNEN durch LEHREN. Jest to metoda stosowana w glottodydaktyce, w której rolę nauczyciela przejmują uczniowie. Na lekcji „Deutsch im Gespraech” w rolę nauczyciela wcieliła się uczennica Maja Juras. Maja jest rodzimą użytkowniczką języka niemieckiego-Native Speaker i w naszej szkole realizuje indywidualny program nauczania języka niemieckiego. Opiekunem merytorycznym Mai jest nauczycielka języka niemieckiego Alicja Lewandowska.

W dniu 16 października 2019 roku, w ramach ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei”, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas oraz uczniowie z klasy IE i  IIIB, pod opieką pani Joanny Chodkowskiej, pani Doroty Drężek oraz pani Małgorzaty Świderskiej, posadzili cebulki żonkili. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą w zamian za datki na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce.

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową zdobywa,
ten może być nauczycielem innych.”
Konfucjusz


Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej 11 października 2019 roku uroczystym apelem uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poezją i piosenką wyrazili wdzięczność pedagogom za trud wkładany w kształcenie młodzieży.

 

Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Ostrołęce w okresie 01.10.2019 do 31.12.2019 roku realizuje projekt pt. „Tradycje i obrzędy polskie - Boże Narodzenie” współfinansowany ze środków Miasta Ostrołęki. W ramach projektu odbędą się warsztaty artystyczne dla uczniów i nauczycieli ostrołęckich szkół. 10 grudnia zaplanowano uroczyste podsumowanie projektu w III LO.

W dniu 10 października w naszej szkole odbyły się szkolne wybory parlamentarne w ramach projektu "Młodzi Głosują" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Członkami szkolnej komisji wyborczej byli uczniowie klasy 2H: Jakub Gąska jako przewodniczący, Dżesika Szymczyk - sekretarz oraz Kornelia Chrostek- członek. Szkolnym koordynatorem była pani Agnieszka Łada. Liczba osób uprawnionych do głosowania: 830. Liczba głosów oddanych, w tym:

Miło mi poinformować, że sztafeta dziewcząt z naszej szkoły odniosła kolejny sukces. W ostatni piątek, 11 października 2019 roku, odbył się międzypowiatowy etap Sztafetowych Biegów Przełajowych. Drużyna dziewcząt po raz kolejny zdobyła srebrny medal i awans na Mistrzostwa Mazowsza. Miejsce II i srebrny medal wywalczyła drużyna w składzie: Kinga Lebuda, Ewelina Peczyńska, Patrycja Kamińska, Kornelia Szymczyk, Alicja Prusik, Kornelia Zbiczyńska, Klaudia Parzych.

Kierunki kształcenia

Kierunki kształcenia w III LO

Czytaj więcej

XX-lecie

Uroczystość XX-lecia III LO

Czytaj więcej

Konkurs ReMy

"Marsjanusze" z III LO najlepszym zespołem badaczy Marsa w Polsce!!!

Czytaj więcej

Szkoła Promocji Zdrowia

Program realizowany przez III LO przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce

Czytaj więcej