Wędrówka po szkole

Zapraszamy

Chór Ars Longa

Srebrny kamerton dla chóru Ars Longa

Festiwal Nauki

Coroczny Festiwal Nauki w III LO

29 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków nowemu Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego Jakubowi Gąsce. Ustępujący gospodarz szkoły, Szymon Prusiński w szeregach Samorządu był 6 lat. Przez ostatnie 3 lata pełnił rolę Przewodniczącego. Podczas uroczystego apelu Pan Dyrektor Rober Tyszka podziękował Szymonowi za zaangażowanie i pracę na rzecz naszego liceum.

27 listopada 2019 roku klasy IIC i IEP gościły na zajęciach pana Bronisława Kurpiewskiego. Opowiedział on młodzieży o swoich doświadczeniach z czasów II wojny światowej. W roku 1941, kiedy był jeszcze dzieckiem, jego rodzina została wywieziona na Syberię. Wspominał jak trudno było o pożywienie i godziwe warunki do życia. Udało się im powrócić do Polski. Pan Kurpiewski obecnie należy do Związku Sybiraków - 17 IX obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka.

W III Liceum Ogólnokształcącym trwała akcja „MÓWIĘ DZIEŃ DOBRY”. Celem przedsięwzięcia było utrwalanie wśród młodzieży nawyku mówienia „dzień dobry”. Akcja skierowana była również do nauczycieli i rodziców, by świecili w tym względzie dobrym przykładem. Zależy nam na tym, aby uprzejme pozdrowienie było miłym rozpoczęciem każdego dnia. Akcji towarzyszył konkurs na hasło reklamowe zachęcający do mówienia DZIEŃ DOBRY! Zwyciężczyni konkursu: Ola Milewska kl.IIF
Mów „dzień dobry” humanie, biolchemie i matfizie, bo to słowo Cię nie ugryzie!

25 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole pana Karola Karpińskiego - absolwenta III LO, który obecnie jest Menagerem Facebooka na Europę Środkową i Wschodnią. Pan Karpiński opowiedział młodzieży swoje wspomnienia z czasów, gdy sam był jeszcze uczniem. Podziękował nauczycielom za przekazaną wiedzę, rozbudzenie zainteresowań (głównie fizyką, językiem polskim i historią) oraz za zaszczepienie wartości ważnych dla niego do dzisiaj.

Na prośbę Pani Anny Gocłowskiej - Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce, zamieszczamy informację dotyczącą wolontariackich dyżurów pedagogów szkół dla uczniów i ich bliskich zamieszkujących na terenie miasta Ostrołęki lub uczących się w Ostrołęce. Świadczone będzie wsparcie pedagogiczne z możliwością skierowania do psychologa, prawnika, terapeuty uzależnień od substancji psychoaktywnych i behawioralnych. Zobacz: pismo Dyrektor Oświaty

Dnia 21 listopada 2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w naszej szkole zorganizowany został konkurs wiedzy „Palenie szkodzi zdrowiu”. Jego celem było zwrócenie uwagi młodzieży na negatywne skutki palenia tytoniu oraz promowanie zdrowego stylu życia. W konkursie wzięło udział 26 uczniów, którzy wykazali się szeroką wiedzą odnośnie szkodliwości palenia, rozwiązując test składając się z 42 pytań, a  najwięcej punktów zdobyli:

21 listopada 2019 roku odbył się zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce „Konkurs Ortograficzny” dla młodzieży szkół średnich. Patronat nad powyższym konkursem objął Prezydent Miasta Ostrołęki.  Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda.  Uczennica naszej szkoły – Angelina Staszewska z kl. ICP zajęła II miejsce. Angelinę do konkursu przygotowała pani Dorota Czyż. Serdecznie gratulujemy!

Dnia 20 listopada 2019 roku uczniowie naszego liceum wzięli udział w międzyszkolnym konkursie pn. „RKO- Ratuj Każdą Osobę!” zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Ostrołęce. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykonanie zadań praktycznych. Miło nam poinformować, że Krzysztof Brzózy z klasy I Cp zajął II miejsce, a Sandra Kowalczyk z klasy I Dg III miejsce.

17 listopada 2019 roku wolontariusze z klas: ID1p, IGp, ICg, IFg oraz IIB1 i IID wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie”. Uczniowie naszego liceum zbierali datki na rzecz hospicjum przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce oraz NMP Częstochowskiej w Obierwi. Kwesta miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Ostrołęki na temat opieki nad pacjentami terminalnie chorymi oraz zebranie funduszy na zwiększenie zaopatrzenia medycznego dla Domowego Hospicjum CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Kierunki kształcenia

Kierunki kształcenia w III LO

Czytaj więcej

XX-lecie

Uroczystość XX-lecia III LO

Czytaj więcej

Konkurs ReMy

"Marsjanusze" z III LO najlepszym zespołem badaczy Marsa w Polsce!!!

Czytaj więcej

Szkoła Promocji Zdrowia

Program realizowany przez III LO przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce

Czytaj więcej