Trochę historii

Upłynęło już wiele lat (1997) od dnia, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli progi III Liceum Ogólnokształcącego. Tyle wspaniałych pomysłów, projektów zrealizowano w tym czasie. Było mnóstwo marzeń, ale i ciężka praca. Pamiętamy głównie sukcesy i pełni entuzjazmu ciągle tworzymy „naszą nową rzeczywistość”. Jesteśmy z niej dumni. Mamy świadomość, że czasu nie da się zatrzymać, a to co piękne szybko przemija.

"Oda do radości"-Hymn III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej

Autorami hymnu są: muzyka p. Maciej Kończyk, opracowanie orkiestrowe p. Józef Bieganowski, słowa mgr Robert Chojnowski.

Pragniemy przybliżyć wszystkim zainteresowanym historię i działalność III Liceum Ogólnokształcącego. Nie chcemy pominąć ani tego, co było na początku, ani tego co mogą w przyszłości wnieść następne pokolenia. Dlatego z wielką radością i dumą, z pewnym onieśmieleniem, pomieszanym z sentymentem chcemy zebrać i ocalić od zapomnienia najważniejsze momenty kształtujące naszą teraźniejszość, ale też decydujące o przyszłości. Refren hymnu III Liceum wyraźnie wskazuje, że dzieje naszej szkoły to przede wszystkim radosne, optymistyczne momenty, którym towarzyszyło pielęgnowanie wartości ważnych dla wszystkich osób tworzących historię, atmosferę i ducha szkoły. To, co szczególnie wyróżnia nasze liceum to wysoka jakość pracy, przyjazna atmosfera, troska o ucznia, dobry klimat, bezpieczeństwo, porządek oraz czytelne zasady wychowawcze akceptowane przez kolejne pokolenia rodziców naszych uczniów. Fundamentalnymi wartościami w szkole były zawsze i są: szacunek dla tradycji i historii narodu, prawda i uczciwość, dążenie do doskonałości w oparciu o gruntowną wiedzę oraz profesjonalizm.

III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce

ul. Ks.F.Blachnickiego 5, 07-410 Ostrołęka, tel. +48 29 760 36 92