Wędrówka po szkole

Zapraszamy

Chór Ars Longa

Srebrny kamerton dla chóru Ars Longa

Festiwal Nauki

Coroczny Festiwal Nauki w III LO

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się! Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.  Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

W tym trudnym dla wszystkich czasie, w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 zapraszamy do korzystania z telefonicznych porad pedagogów szkolnych. Jesteśmy do dyspozycji Państwa i młodzieży pod numerem telefonu: +48 29 760-36-92, +48 29 760-36-89

 

Godziny dyżurów pedagoga szkolnego

Poniedziałek

9.00 – 15.00

Środa

9.00 – 15.00

Czwartek

9.00 – 15.00

Pozostajemy również do dyspozycji uczniów i rodziców za pośrednictwem e dziennika Vulcan.

Pedagodzy:

Marzena Szymańska

Dorota Pierzchała

Z okazji Dnia Kobiet młodzież IIILO w Ostrołęce działająca w projekcie Erasmus Plus „Zbudujmy most między pokoleniami” zorganizowała Seniorkom z Domu Seniora Plus koncert przy kawie i herbacie „Kobietą być...”. Spotkanie odbyło się w Kafeterii dzięki gościnności p. Doroty Lewandowskiej - właścicielki kawiarni. Było wiele wzruszeń, serdeczności i miłych słów. Spotkały się dwa pokolenia kobiet, które mimo różnicy wieku mają wiele marzeń i pragnień.

Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszego liceum Zuzanna Pasikowska z klasy IID pracująca pod kierunkiem pani Ewy Gąski zakwalifikowała się do centralnego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Zuzia z wysokimi wynikami po etapie pisemnym i ustnym etapu okręgowego uplasowała się na drugim miejscu listy rankingowej uczestników z całej Polski. To niebywały sukces i wielki powód do dumy. Serdecznie gratulujemy i życzymy zdobycia tytułu laureata.

4 marca 2020 roku w Łomży odbyły się diecezjalne eliminacje XXX Olimpiady Teologii Katolickiej–Przemyśl 2020 „Dumni z Ewangelii i z Polski”. Miło nam poinformować, że Aleksandra Dobkowska z klasy IIF, uczennica p. Małgorzaty Świderskiej, zajmując III miejsce, zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Przemyślu w dniach 16-18 kwietnia 2020 roku. Warto podkreślić, że w finałowej dziesiątce II etapu olimpiady znalazły się inne uczennice naszej szkoły:

Kierunki kształcenia

Kierunki kształcenia w III LO

Czytaj więcej

XX-lecie

Uroczystość XX-lecia III LO

Czytaj więcej

Konkurs ReMy

"Marsjanusze" z III LO najlepszym zespołem badaczy Marsa w Polsce!!!

Czytaj więcej

Szkoła Promocji Zdrowia

Program realizowany przez III LO przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce

Czytaj więcej