Wędrówka po szkole

Zapraszamy

Chór Ars Longa

Srebrny kamerton dla chóru Ars Longa

Festiwal Nauki

Coroczny Festiwal Nauki w III LO

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie pod nazwą: „Świat oczami młodych”. W etapie szkolnym zostały wyłonione trzy prace, które zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego, autorami prac są: Paulina Białobrzewska klasa ICP, Miłosz Słowikowski klasa IDP, Julia Stolarczyk klasa IDP. Gratulujemy. Prace można obejrzeć na stronie konkursu "Świat oczami młodych".

Dorota Drężek

Znamy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny”, który odbył się drogą elektroniczną w dniach 28.05 – 5.06.2020 roku. Z przyjemnością informujemy, że wyróżnienie otrzymała Zuzanna Sikora z klasy IBp. Opiekunem uczennicy jest p. Janusz Niemira. W konkursie wzięło udział 6 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego. Organizatorzy podjęli decyzję, że w tym roku przyznane będą tylko wynik bardzo dobry za maksymalną ilość punktów i wyróżnienia. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Joanna Chodkowska. Zuzannie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komitet Główny OWE w Warszawie, zmieniając regulamin etapu okręgowego ze względu na pandemię, przedstawił uczestnikom zadanie wykonania pracy badawczej, pt.: „Oceń i wskaż, która dziedzina ochrony środowiska w miejscu twego zamieszkania wymaga pilnych działań, oraz podaj praktyczny plan naprawczy, zmierzający do korzystnych zmian”. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie IIILO: Karolina Pianka (IID), Natalia Gronet (IDp) i Miłosz Słowikowski (IDp).

Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie pn: „Świat Oczami Młodych” polegającym na zaprojektowaniu znaczka pocztowego do hasła „WOLONTARIAT”. Termin na wykonanie zadania 29.05.2020r. Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wytycznymi technicznymi wykonania pracy konkursowej, które umieszczone są w załączniku. Zachęcamy do udziału w konkursie, do wygrania są atrakcyjne nagrody. Przeczytaj: regulamin konkursu

Dnia 6 maja 2020 roku w naszej szkole zorganizowany został online konkurs wiedzy „Nie dla narkotyków i dopalaczy”. Jego celem było zwrócenie uwagi młodzieży na groźne skutki zażywania narkotyków i dopalaczy dla  zdrowia i życia człowieka oraz promowanie  zdrowego stylu życia. W konkursie wzięło udział 17 uczniów, którzy rozwiązując test składający się z 41 pytań, wykazali się szeroką wiedzą odnośnie szkodliwości substancji psychoaktywnych.

Z radością i dumą informujemy, że Zuzanna Pasikowska z klasy IID została finalistką tegorocznej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczennica z wysokimi wynikami po etapie okręgowym uplasowała się na drugim miejscu listy rankingowej uczestników z całej Polski, którzy weszli do ścisłego finału. Niestety ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego zawody centralne zostały odwołane, dlatego Zuzia nie mogła walczyć o tytuł laureata.

Kierunki kształcenia

Kierunki kształcenia w III LO

Czytaj więcej

XX-lecie

Uroczystość XX-lecia III LO

Czytaj więcej

Konkurs ReMy

"Marsjanusze" z III LO najlepszym zespołem badaczy Marsa w Polsce!!!

Czytaj więcej

Szkoła Promocji Zdrowia

Program realizowany przez III LO przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce

Czytaj więcej