Drogie Panie, a może i również Panowie – już 25 września odbędzie się druga edycja akcji „Dzień Szpilek”, zainicjowanej przez Moliera 2. Pomoc dzieciom chorym na nowotwory chyba nigdy nie była łatwiejsza. Wystarczy 25 września wrzucić na Facebooka lub Instagram zdjęcie szpilek i oznaczyć je hasztagiem #DzienSzpilek. Za każdy taki post do podopiecznych wrocławskiego Przylądka Nadziei trafią 2 zł.

Tegoroczna akcja społeczna, zorganizowana przez Moliera 2 z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek, przypada na 25 września. Tego dnia wszyscy zakładamy szpilki i strzelamy fotki. Następnie wrzucamy je na swoje profile na Instagramie lub Facebooku, jako post, obowiązkowo otagowane #DzienSzpilek. Wtedy za każde takie zdjęcie organizator akcji, Moliera 2, oraz sponsorzy przekażą 2 zł na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei. Mniej odważni mogą zrobić zdjęcie samych, niezałożonych butów, bo one też zasilą skarbonkę - mówi Klaudia Smolarska z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

To już druga edycja #DniaSzpilek. Poprzednia odbyła się w ubiegłym roku na rzecz fundacji Alivia. Do sieci trafiło wówczas około 15 tysięcy zdjęć, dzięki czemu na konto fundacji wpłynęło ponad 30 tysięcy złotych. W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową chce przebić ten wynik.

Nasza szpilkowa armia prężnie rośnie w siłę. W wysokie obcasy wskoczą między innymi piłkarki Śląska Wrocław i siatkarki Volley Wrocław, Miss Dolnego Śląska, królowa pin-upu Cherry Bee, wrocławskie strażniczki miejskie, mistrzyni kierownicy Gosia Rdest i mistrzyni świata w karate Kyokushin Agata Winiarska. Do tego grona dołączą oczywiście nasi niezawodni przyjaciele - zapowiada - mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Co ważne, szpilki mogą zakładać i fotografować nie tylko kobiety. W akcji mogą brać udział mężczyźni, osoby niebinarne, dzieci, a nawet zwierzęta. Uwaga, obcasy muszą mieć minimum 5 cm wysokości!

Za zebrane w ten sposób pieniądze będzie można kupić drogie, nierefundowane, ratujące życie leki, sfinansować terapie i rehabilitacje i utrzymać Klinikę Mentalną. To unikatowe i jedyne takie miejsce na mapie Polski, gdzie na wsparcie psychologiczne mogą liczyć nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice.



Dzień szpilek