„Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje.”
Gustaw Herling-Grudziński

W dniu 2 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Biograficzno- Literacki poświęcony sylwetce i twórczości Gustawa Herlinga- Grudzińskiego. Do rywalizacji w kategorii test wiedzy przystąpiło 28 uczniów z pięciu ostrołęckich szkół średnich: I LO im. gen. J. Bema, II LO im. C. K. Norwida, III LO im. Unii Europejskiej, ZSZ nr 1 im. Józefa Psarskiego oraz ZSZ nr 2 im.5 Pułku Ułanów Zasławskich.

Jury w składzie: p. E. Gąska, p. M. Sięda oraz p. A. Pokora po sprawdzeniu arkuszy konkursowych przyznało:

I miejsce-Aleksandrze Milewskiej z III LO w Ostrołęce
II miejsce Ewie Kaliszewskiej z III LO w Ostrołęce
III miejsce Zuzannie Pasikowskiej z III LO w Ostrołęce
Wyróżnienie- Mai Pilszce z II LO w Ostrołęce

W kategorii test poetycki inspirowany twórczością i biografią pisarza wzięło udział 6 uczniów. Twórczość młodych poetów ocenił dr hab. Karol Samsel, który przyznał nagrody następującym uczniom:
I miejsce Karolinie Piance z III L O w Ostrołęce
II miejsce Dżesice Weronice Szymczyk z III L O w Ostrołęce
III miejsce Aleksandrze Milewskiej z III LO w Ostrołęce
Wyróżnienie Kindze Tyszce z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce.

W dniu 13 grudnia 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe. Spotkanie uświetnił wykład poety i literaturoznawcy dr. hab. Karola Samsela. Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Ewa Gąska, p. Marta Sięda i p. Agnieszka Pokora.
Nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!