W dniu 16 października 2019 roku, w ramach ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei”, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas oraz uczniowie z klasy IE i  IIIB, pod opieką pani Joanny Chodkowskiej, pani Doroty Drężek oraz pani Małgorzaty Świderskiej, posadzili cebulki żonkili. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, wolontariusze rozdawać je będą w zamian za datki na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce.

Warto  wspomnieć, że żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swoją łagodność i delikatność uświadamia kruchość ludzkiej egzystencji, a jednocześnie jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.