Wędrówka po szkole

Zapraszamy

Chór Ars Longa

Srebrny kamerton dla chóru Ars Longa

Festiwal Nauki

Coroczny Festiwal Nauki w III LO

25 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole pana Karola Karpińskiego - absolwenta III LO, który obecnie jest Menagerem Facebooka na Europę Środkową i Wschodnią. Pan Karpiński opowiedział młodzieży swoje wspomnienia z czasów, gdy sam był jeszcze uczniem. Podziękował nauczycielom za przekazaną wiedzę, rozbudzenie zainteresowań (głównie fizyką, językiem polskim i historią) oraz za zaszczepienie wartości ważnych dla niego do dzisiaj.

Na prośbę Pani Anny Gocłowskiej - Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce, zamieszczamy informację dotyczącą wolontariackich dyżurów pedagogów szkół dla uczniów i ich bliskich zamieszkujących na terenie miasta Ostrołęki lub uczących się w Ostrołęce. Świadczone będzie wsparcie pedagogiczne z możliwością skierowania do psychologa, prawnika, terapeuty uzależnień od substancji psychoaktywnych i behawioralnych. Zobacz: pismo Dyrektor Oświaty

Dnia 21 listopada 2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w naszej szkole zorganizowany został konkurs wiedzy „Palenie szkodzi zdrowiu”. Jego celem było zwrócenie uwagi młodzieży na negatywne skutki palenia tytoniu oraz promowanie zdrowego stylu życia. W konkursie wzięło udział 26 uczniów, którzy wykazali się szeroką wiedzą odnośnie szkodliwości palenia, rozwiązując test składając się z 42 pytań, a  najwięcej punktów zdobyli:

21 listopada 2019 roku odbył się zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce „Konkurs Ortograficzny” dla młodzieży szkół średnich. Patronat nad powyższym konkursem objął Prezydent Miasta Ostrołęki.  Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda.  Uczennica naszej szkoły – Angelina Staszewska z kl. ICP zajęła II miejsce. Angelinę do konkursu przygotowała pani Dorota Czyż. Serdecznie gratulujemy!

Dnia 20 listopada 2019 roku uczniowie naszego liceum wzięli udział w międzyszkolnym konkursie pn. „RKO- Ratuj Każdą Osobę!” zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Ostrołęce. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykonanie zadań praktycznych. Miło nam poinformować, że Krzysztof Brzózy z klasy I Cp zajął II miejsce, a Sandra Kowalczyk z klasy I Dg III miejsce.

17 listopada 2019 roku wolontariusze z klas: ID1p, IGp, ICg, IFg oraz IIB1 i IID wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Hospicjum to też życie”. Uczniowie naszego liceum zbierali datki na rzecz hospicjum przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce oraz NMP Częstochowskiej w Obierwi. Kwesta miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Ostrołęki na temat opieki nad pacjentami terminalnie chorymi oraz zebranie funduszy na zwiększenie zaopatrzenia medycznego dla Domowego Hospicjum CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Wyjazd młodzieży III LO do Portugalii w ramach projektu Erasmus+ „Zbudujmy most między pokoleniami” - tydzień nad Atlantykiem w rytmach muzyki fado. Przygoda rozpoczęła się późnym wieczorem na warszawskim lotnisku. Od słonecznej Lizbony dzieliły nas cztery godziny podróży samolotem. O północy byliśmy już na miejscu przyszedł czas na przywitanie z goszczącymi nas rodzinami. Wszyscy zostaliśmy przyjęci ciepło i serdecznie.

E-PAPIEROSY ZAGROŻENIEM - koniecznie zapoznajcie się z ostrzeżeniem MEN i GIS, które pojawiło się w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, który w tym roku przypada 21 listopada. Przeczytajcie informację na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów: materiał GIS i MEN.

 

Marzena Szymańska - pedagog szkolny

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Wizytówka III LO”, którego celem jest promocja naszej szkoły w środowisku lokalnym. Konkurs trwa od 18.11.2019 roku do 8.01.2020 roku i odbywa się w trzech kategoriach: film, plakat oraz hasło. Zadaniem uczestnika (ów) jest nakręcenie filmu (spotu) reklamującego liceum, zaprojektowanie plakatu nawiązującego do historii, tradycji, wizerunku szkoły lub stworzenie hasła związanego z atmosferą i specyfiką nauczania w III LO.

Kierunki kształcenia

Kierunki kształcenia w III LO

Zobacz więcej

XX-lecie

Uroczystość XX-lecia III LO

Zobacz więcej

Konkurs ReMy

"Marsjanusze" z III LO najlepszym zespołem badaczy Marsa w Polsce!!!

Zobacz więcej

Szkoła Promocji Zdrowia

Program realizowany przez III LO przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce

Zobacz więcej