Wędrówka po szkole

Zapraszamy

Chór Ars Longa

Srebrny kamerton dla chóru Ars Longa

Festiwal Nauki

Coroczny Festiwal Nauki w III LO

Dyrekcja szkoły informuje, że w dniu 22 stycznia 2020 roku (środa) w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej w Ostrołęce odbędą się spotkania z rodzicami: godzina 17.00 - spotkania rodziców uczniów klas klas I i II trzyletniego liceum oraz klas I czteroletniego liceum. Zobacz grafik sal:

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II D Zuzanna Pasikowska pracująca pod kierunkiem pani Ewy Gąski zakwalifikowała się do okręgowego etapu ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Licealistka napisała rozprawkę analityczno- interpretacyjną na temat: „W świecie romantycznego salonu”, za którą na możliwych do uzyskania 60 punktów otrzymała 56 pkt. Przypominamy, że w ubiegłym roku Zuzia zdobyła tytuł finalisty OLiJP, ale w tym roku postanowiła walczyć o zaszczytne miano laureata. Mocno trzymamy za nią kciuki, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

We wtorek 17 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”. Komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę walory artystyczne i oryginalność wykonanej kartki. Pierwszą nagrodę otrzymała Angelina Staszewska, uczennica klasy ICP, natomiast wyróżnienie I stopnia Adrianna Dębek z klasy IID.  Wyróżnienia II stopnia przyznano Alicji Romanik z klasy IBP i Miłoszowi Słowikowskiemu z klasy IDP. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Zobacz zwycięską pracę:

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IFG Kamil Łuba zajął I miejsce w VIII Miejskim Konkursie Historycznym, którego tematem była: 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. Koordynatorami konkursu byli radni Miasta Ostrołęki - panowie: Jerzy Grabowski i Ryszard Żukowski. W dniu 18 grudnia w obecności Dyrekcji III LO z rąk radnych licealista odebrał gratulacje, dyplom oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy Kamilowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

W dniu 9 grudnia 2019 roku w Urzędzie Miasta Ostrołęki odbyło się podsumowanie VI Miejskiego Konkursu Papieskiego „Święty Jan Paweł II – pielgrzymki do Ojczyzny”. Podczas spotkania laureatom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki i Przewodniczącego Rady Miasta. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

„Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje.”
Gustaw Herling-Grudziński

W dniu 2 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Biograficzno- Literacki poświęcony sylwetce i twórczości Gustawa Herlinga- Grudzińskiego. Do rywalizacji w kategorii test wiedzy przystąpiło 28 uczniów z pięciu ostrołęckich szkół średnich: I LO im. gen. J. Bema, II LO im. C. K. Norwida, III LO im. Unii Europejskiej, ZSZ nr 1 im. Józefa Psarskiego oraz ZSZ nr 2 im.5 Pułku Ułanów Zasławskich.

Dnia 13 grudnia uczennice naszej szkoły: Karolina Kośnik, Julia Łada, Karolina Dobkowska i Zuzia Pierzchała pod opieką p. Doroty Drężek udały się do schroniska Canis w Kruszewie, aby przekazać dary jakie udało się zebrać podczas listopadowej zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna, czego efektem była imponująca ilość zebranej karmy, ciepłych posłań oraz akcesoriów.

Kierunki kształcenia

Kierunki kształcenia w III LO

Czytaj więcej

XX-lecie

Uroczystość XX-lecia III LO

Czytaj więcej

Konkurs ReMy

"Marsjanusze" z III LO najlepszym zespołem badaczy Marsa w Polsce!!!

Czytaj więcej

Szkoła Promocji Zdrowia

Program realizowany przez III LO przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce

Czytaj więcej