„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową zdobywa,
ten może być nauczycielem innych.”
Konfucjusz

Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej 11 października 2019 roku uroczystym apelem uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poezją i piosenką wyrazili wdzięczność pedagogom za trud wkładany w kształcenie młodzieży.

W prezentacji szkolnej rzeczywistości nie zabrakło też humoru, odsłaniającego postrzegane z przymrużeniem oka codzienne relacje uczeń – nauczyciel. Wytrwałości w dążeniu do celu, cierpliwości i wielu kreatywnych pomysłów życzyli tego dnia nauczycielom Dyrektor szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz inni zaproszeni goście. Pedagodzy i pracownicy administracji odebrali z rąk Dyrektora szkoły Roberta Tyszki zasłużone nagrody i wyróżnienia z nadzieją na dalszą pracę pełną inspiracji i satysfakcji.