Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.
Wisława Szymborska

Dnia 24 listopada 2017 roku obchodziliśmy dwudziestą rocznicę powstania III Liceum Ogólnokształcącego.  W uroczystości wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie oraz zaproszeni goście, m.in.  Prezydent Miasta Janusz Kotowski,  dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta  Mirosław Rosak, proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu  ksiądz kanonik Witold Kamiński, nauczyciele z Klubu Przodujących Szkół z p. Marianną Woźniak, dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od Mszy Świętej , podczas której dziękowaliśmy za minione lata i prosiliśmy o opiekę w kolejnych. Około godziny 11 rozpoczęła się uroczystość w budynku szkoły. Dyrektor Waldemar Salis z z dumą wymienił osiągnięcia uczniów, a także podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy od 20 lat pracują w tej placówce. Część oficjalną poprowadzili: p. Magdalena Władysiuk, p. Włodzimierz Sikora (nauczyciele) oraz Katarzyna Czartoryska, Krzysztof Kotowski (uczniowie).   W celu uczczenia jubileuszu, Dyrektor wraz z gośćmi posadził drzewo.  Podczas części artystycznej zatytułowanej „Wspomnień czar” przypomnieliśmy sobie historię liceum, działalność uczniów i nauczycieli podczas 20 lat. Wspomnieliśmy również tych, którzy już odeszli.  Na scenie mogliśmy zobaczyć uczniów: Sarę Pons, Julię Gwiazdowską, Kacpra Zembrzuckiego, Mateusza Młynarczyka. Wiersz Jana Twardowskiego pięknie wyrecytowali Daria Piersa i Konrad Bagiński. Uroczystość uświetnił śpiew chóru Ars Longa, pod kierunkiem p. Joanny Górskiej. Zaśpiewali również soliści: Magdalena Dobkowska i Konrad Bagiński. Duże wrażenie zrobił również występ tancerek z zespołu De-eM, przygotowany przez p. Małgorzatę Wójcik. W niezwykłą atmosferę wprowadził oglądających występ uczennic: Zuzanny Wiszowatej i Katarzyny Złotkowskiej, które przygotowała p. Magdalena Suska. W uroczystości wzięli udział również absolwenci: Patrycja Oleksiak ( akompaniament na fortepianie), Paulina Kostyk (śpiew), Kinga Rosak (recytacja), Michał Rulak (śpiew), Paweł Niewiadomski (przemówienie w imieniu absolwentów i recytacja). Część oficjalną przygotowały : p. Aldona Skała, p. Edyta Zaborowska i p. Agnieszka Łada. Nad częścią artystyczną pracowały: p. Ewa Gąska, p. Marzena Krupa i p. Agnieszka Pokora. Pani Barbarze Strzeszewskiej zawdzięczamy przygotowanie prezentacji od strony technicznej. Z występami współgrała piękna dekoracja, wykonana przez zespół dekoracyjny, pracujący  pod kierunkiem p. Wioletty Domurad-Pragacz. Polonez zatańczony przez uczniów i Dyrektora był wspaniałym zakończeniem obchodów XX-lecia liceum. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości. Zapisane strony księgi świadczą o bogatym dorobku naszej szkoły. „Nic dwa razy się nie zdarza”, mówią słowa wiersza Wisławy Szymborskiej, te lata już minęły. Jednak przed nami kolejne strony księgi, które będziemy zapisywali przez następne lata.