Od kilku lat coraz częściej pojawiają się opinie środowiska lokalnego dotyczące ogromnego zaangażowania i wysokiej jakości pracy kadry pedagogicznej III LO. Bez wątpienia znajduje ona potwierdzenie w znaczących osiągnięciach uczniów w licznych konkursach i olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim. Tytuły finalistów w ostatnim miesiącu uzyskali:

• Zuzanna Pasikowska- uczennica kl.I finalistka XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
  • Karolina Kempska- uczennica kl.I finalistka XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej,
  • Kamil Kołakowski i Michał Zaorski – uczniowie kl. III finaliści Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

W bieżącym roku szkolnym tytuły laureatów i finalistów ogólnopolskich konkursów zdobyli:

• Rafał Szypulski- uczeń kl.III laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Politechniki Warszawskiej (uplasował się na 4. miejscu w Polsce). Uczeń uzyskał także znaczące sukcesy w ubiegłym roku szkolnym, zdobywając tytuły laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH , Ogólnopolskim Konkursie „Wygraj Indeks” Politechniki Gdańskiej oraz Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA,
  • Michał Wiśniewski (uczeń kl. IIII) i Filip Gołaś (uczeń kl.I)- laureaci V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”,
  • Michał Wiśniewski- uczeń kl. III finalista z wyróżnieniem Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego STEM organizowanego przez Politechnikę Warszawską (matematyka, fizyka, informatyka),
  • Julia Mierzejewska- uczennica kl. III finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Materiałach (chemia, fizyka, inżynieria materiałowa).

Pasja nauczycieli i talent uczniów to najlepsza droga do sukcesu, który jest wynikiem wielomiesięcznej, wytężonej pracy nad zdobywaniem wiedzy oraz rozwijaniem zdolności młodzieży.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom wybitnych osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów.