W dniu 22 marca 2019 roku troje uczniów z klasy 1F, pod opieką nauczycielki języka angielskiego, pani Anny Pędzich, wzięło udział w projekcie edukacyjnym pod hasłem „Let’s play!”, realizowanym w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce już od siedmiu lat. Celem projektu było propagowanie nauki języka angielskiego i uświadamianie młodszym kolegom, że nauka może być doskonałą zabawą.

Wizyta uczniów w szkole podstawowej poprzedzona była przygotowaniami, w ramach których uczniowie: Aleksandra Milewska, Gabriela Laska i Jakub Sierzputowski opracowali projekty gier i zabaw językowych, które następnie zostały zaprezentowane uczniom klas ósmych SP Nr 1. Najważniejszym punktem programu każdej z przeprowadzonych tam lekcji był jednakże adaptowany fragment sztuki „Romeo i Julia – historia miłosna na wesoło”. W rolę aktorów wcielili się odpowiednio ucharakteryzowani ósmoklasiści. Na zakończenie tak aktywnie i efektywnie spędzonych zajęć młodsi koledzy otrzymali od licealistów drobne upominki.

(zdjęcia w galerii)