20 marca 2019 roku uczniowie klas IIIa, IIIc, IIId2 gimnazjum oraz IEs, IIIA liceum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Młodzież oglądała eksponaty Muzeum Geologicznego. Przewodnik opowiedział zwiedzającym o rozwoju życia na ziemi od czasów najdawniejszych. Następnie uczniowie w teatrze Studio Buffo obejrzeli spektakl „Romeo i Julia w 3D”.  Przedstawienie wyreżyserował Janusz Józefowicz.

Musical został stworzony na podstawie dramatu Williama Szekspira. W trakcie spektaklu pojawiają się popisy kaskaderskie, taniec nowoczesny, rapowanie. Twórcy musicalu przyznają, że głównym przesłaniem sztuki jest ukazanie konfliktu pokoleń i uzależnienie współczesnych ludzi od telefonu i internetu. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agnieszka Pokora, Marta Zaborowska, Katarzyna Puławska-Pędzich i Magdalena Suska.