W środę, 6 marca, w naszej szkole, odbył się IX Festiwal Nauki. Jest to cykliczna impreza edukacyjna. Nauczyciele i uczniowie III LO zaprezentowali młodzieży z ostrołęckich szkół podstawowych i gimnazjów dorobek szkoły oraz poprowadzili otwarte zajęcia, w których przebieg nierzadko angażowali młodych gości. Festiwal Nauki, jak co roku, rozpoczął się od debaty. Tym razem tematem dyskusji były „Oblicza przemocy”. W debacie wzięli udział zaproszeni goście:

Anna Gocłowska - Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki, Łukasz Możejewski z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Beata Drabot z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz przedstawiciel Policji, aspirant Krzysztof Kolator z Miejskiej Komendy Policji w Ostrołęce. Społeczność szkolną reprezentowali Dyrektor szkoły Waldemar Salis oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Szymon Prusiński. Uczestnicy debaty dzielili się własnymi doświadczeniami i wspólnie zastanawiali się m. in. nad tym, jak można przeciwdziałać przemocy, a także wskazali gdzie należy szukać pomocy w trudnych sytuacjach.

Młodzież, która odwiedziła tego dnia III LO miała okazję poznaćbogatą ofertę szkoły i spotkać się z uczącymi w niej nauczycielami.  Uczniowie obserwowali zajęcia, które przygotowali pedagodzy wraz z licealistami, a także czynnie w nich uczestniczyli. Tematyka zajęć była niezwykle bogata i różnorodna: od lekcji, obejmujących nauki ścisłe, przez blok przedmiotów przyrodniczych, po humanistyczne i języki obce. W każdej sali lekcyjnej czekała na młodych gości nowa przygoda. Mogli odbyć krótką podróż do Hiszpanii, przyglądać się pracy ratowników medycznych, fizycznym czy chemicznym eksperymentom i przenieść się do świata starożytnej Grecji.

Festiwal Nauki w III LO cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a dla uczniów ostrołęckich gimnazjów i szkół podstawowych stanowił doskonałą okazję do zetknięcia się z rzeczywistością licealistów i wejścia w świat wiedzy, którą po wakacjach będą zgłębiać na co dzień.

(zdjęcia w galerii)