Miło nam poinformować, że Michał Wiśniewski, uczeń klasy IIIB o profilu matematyczno–informatycznym, uzyskał tytuł finalisty konkursu STEM (science, technology, engineering, mathematics) organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Interdyscyplinarny konkurs, uwzględniający wymagania w zakresie rozszerzonym z fizyki, matematyki i informatyki, jest elementem projektu adresowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. Uczniom daje on możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, uczestniczenia w wykładach czy warsztatach organizowanych przez PW.

Nauczycielom przedmiotów ścisłych, możliwość wymiany doświadczeń, zapoznania się z najnowszymi badaniami oraz poznania bazy dydaktycznej uczelni. Do konkursu przystąpiło 940 uczniów z całego kraju, awans do finału uzyskało tylko 55. Przed Michałem warsztaty edukacyjne w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, indywidualna praca i walka o laury… Gratulujemy i trzymamy kciuki!