Dzień Bezpiecznego Internetu w 2023 obchodzony jest 7 lutego. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W całej Polsce zgłoszonych jest wiele inicjatyw promujących bezpieczeństwo w sieci. Nasze liceum również przyłącza się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, m.in. poprzez organizację konkursu dotyczącego bezpieczeństwa w Internecie, akcje informacyjne oraz zajęcia  poruszające problematykę bezpieczeństwa w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.