W czwartek 24.11.2022 r. uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce Panem mjr Marcinem Markiewiczem. Tematem spotkania była oferta edukacyjna wyższych uczelni wojskowych oraz szkół podoficerskich. Pan Markiewicz omówił zasady rekrutacji i wymagania, jakie musi spełnić kandydat, aby dostać się na uczelnie wojskowe oraz korzyści płynące z podjęcia nauki na tych uczelniach.

Maturzyści mogli również uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące nauki na WAT, a także adresy internetowe stron zawierających niezbędne informacje dla przyszłych rekrutów.

Spotkanie wpisuje się w działania w ramach doradztwa zawodowego realizowanego w szkole. Inicjatorem i organizatorem była p. Małgorzata Mierzejewska- doradca zawodowy w naszej szkole.