Z satysfakcją informujemy, że uczennice naszej szkoły z kl. II D - Zuzanna Obrębska i Monika Krystkowicz oraz z kl. I E - Karolina Ruszczyk w wyniku eliminacji na etapie szkolnym, zakwalifikowały się do etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu TURBOLANDESKUNDE. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, a jego głównym celem jest kształtowanie umiejętności językowych, doskonalenie współpracy w grupie i rozwijanie kapitału społecznego młodych ludzi.

Patronat nad konkursem sprawuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Goethe Institut z siedzibą w Warszawie i Krakowie.

Opiekunkami merytorycznymi uczennic z III LO są germanistki- Alicja Lewandowska i Katarzyna Puławska - Pędzich. Życzymy powodzenia!