Mobilność w ramach projektu Erasmus Plus Job and study opportunities dobiegła końca. Po raz kolejny młodzi ludzie z różnych krajów spotkali się, i po raz kolejny zniknęły wszystkie podziały. Zwyciężyła młodość, radość z bycia razem. Na jednych z warsztatów młodzież tworzyła kraj swoich marzeń w którym każdy może żyć bezpiecznie. Piękno Warszawy, uliczki Starego Miasta zachęciły uczestników projektu do ponownego odwiedzenia naszego kraju a odwiedzając Muzeum Żołnierzy Wyklętych wszyscy byli pod wrażeniem nie tylko historii naszego kraju ale sposobu w jaki przekazał ją przewodnik.

Zaangażowanie młodzieży, rodzin goszczących, nauczycieli było na najwyższym poziomie i sprawiło, że wizyta przebiegła szybko i sprawnie. Serdeczne podziękowania składamy Prezydentowi Miasta Ostrołęki p. Łukaszowi Kulikowi, Wiceprezydentowi Miasta Ostrołęka p. Annie Gocłowskiej, Dyrektorowi Oświaty i Wychowania p. Bogumile Jarce, Inspektorowi Wydziału Oświaty p. Grażynie Chrzaniuk oraz p. Magdalenie Mieszkowskiej

Działania projektowe zawsze wspierają:

• p. Elżbieta Samsel - Hotel Korona i jej niezwykła gościnność,
  • p. Grzegorz Milewski dzięki któremu młodzież integruje się w kręgielni Lubudu,
  • p. Marta i Wojciech Załuska - EnglishTop pod których czujnym okiem młodzież uczestniczy w warsztatach językowych,
  • p. Ewa Będźkowska, dzięki której młodzież zwiedziła zakłady papiernicze STORA ENSO
  • p. Aleksandra Kowalewska- kierownik klubu OCZKO, która gościła Erasmus na ceremonii rozpoczęcia wizyty w Ostrołęce.

Każda pomoc to taki mały dar serca , świadomość jak ważne jest młode pokolenie, integracja ludzi z różnych krajów i środowisk.

Dziękuję wszystkim Państwu i wierzę, że wszyscy działamy aby świat nie miał granic i był poprostu lepszy.

Zostaliśmy wyróżnieni i zaproszeni do udziału w warsztatach "Podziel się sukcesem " przygotowanych przez Agencję Narodową Erasmus Plus za najlepszy projekt.

Halina Bartloszewska - koordynator projektów Erasmus Plus w Ostrołęce.