W dniu 7 września 2022 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby EUROPE DIRECT przy ulicy Bogusławskiego 4 w Centrum Aktywności Seniorów w Ostrołęce. Szefową EUROPE DIRECT jest pani Aleksandra Nowak. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, a wśród nich między innymi: pani Marzena Guz – Vetter (dyrektor Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce), pan Jacek Alicki (przedstawiciel Wydziału Komunikacji PKE w Warszawie), pan ambasador Jan Truszczyński oraz dr Beata Jurkowicz (eksperci Team Europe), pani Danuta Przywara (Rada Helsińska Fundacji Praw Człowieka), pani Anna Joanna Solbach (przedstawicielka Meppen – miasta partnerskiego Ostrołęki).

Artystyczny wstęp – etiudę „Przenikanie”, przygotowała grupa Ostrołęckiej Sceny Autorskiej Klubu Oczko w układzie przygotowanym przez pana Wojciecha Kraszewskiego oraz pani Aleksandry Kowalewskiej. Następnie odbył się występ zespołu śpiewaczy „Trzecie Zwrotki”, który m.in. wykonał piękną aranżację „Ody do młodości”. Kolejnym punktem programu była debata, którą moderowała pani Eliza Bujalska (wiceburmistrz Miasta, jednocześnie kierownik Europe Direct Mińsk Mazowiecki). W wydarzeniu wzięli udział m.in.: pan Łukasz Kulik (prezydent miasta Ostrołęki), pan Krzysztof Parzychowski (wicestarosta Ostrołęki), pani Agnieszka Kryspin (sołtys Rząśnika Majdanu). Naszą szkołę na uroczystości reprezentował pan dyrektor Robert Tyszka wraz z panią Aldoną Skałą oraz klasą europejską IIIE.