W dniu 29 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 3D o profilu biologiczno-chemicznym odwiedzili ostrołęckiego MEDYK-a (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego). Uczniowie wzięli udział w lekcji biologii. Podczas zajęć uczniowie poznali tajniki budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu. W profesjonalnie wyposażonej pracowni anatomii człowieka, opartej o modele 3D, programy komputerowe i inne pomoce dydaktyczne, uczniowie mogli się przyjrzeć poszczególnym elementom budowy ludzkiego ciała oraz poznać zasady jego prawidłowego funkcjonowania.

Lekcja była świetna okazją do usystematyzowania nabytej wiedzy oraz sprawdzenia swoich umiejętności we wskazywaniu poszczególnych struktur anatomicznych. Uczniowie mieli do dyspozycji miedzy innymi model ludzkiego szkieletu, model mięśniowy dorosłego człowieka w skali 1:1, tors ludzkiego ciała z narządami wewnętrznymi, pozostałe modele kostno- stawowe. Ponadto uczniowie mogli przyjrzeć się zdjęciom rentgenowskim, starając się jednocześnie rozpoznać prześwietlane struktury anatomiczne. Największa atrakcja podczas zajęć cieszyła się edukacyjna e-koszulka Virtuali-Tee, która przeniosła naukę anatomii w zupełnie inny wymiar. Dzięki tej koszulce możemy uczyć się o ludzkim ciele… na ludzkim ciele! W koszulce jest zastosowana Technologia Powiększonej Rzeczywistości 3D, która pozwala nam zbadać układ oddechowy, krążenia, trawienny czy wydalniczy dzięki obrotowi 360o. można zajrzeć do krwiobiegu, jelita cienkiego czy płuc- wystarczy połączyć swój smartfon z bezpłatną aplikacją, zeskanować koszulkę i gotowe! Dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy analizować budowę i funkcjonowanie poszczególnych układów naszego ciała. Zajęcia z biologii, z działu anatomia i fizjologia były inspiracją do szukania odpowiedzi na temat budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała. Dziękujemy ostrołęckiemu MEDYK-owi i Pani Dyrektor za możliwość uczestniczenia w lekcji i życzliwe przyjęcie w swoje mury. Lekcje w klasie prowadzi nauczycielka biologii Pani dr n. zdr. Paulina Szczerbo- Sawicka.