Dnia 29 marca 2022 roku uczniowie klasy II B i II D uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Młodzież odbyła spacer po Łazienkach Królewskich oraz wzięła udział w lekcjach w Muzeum Narodowym, które dotyczyły świata mitów oraz sztuki  greckiej i rzymskiej. Głównym punktem wycieczki był spektakl „Ciotka Karola” w Teatrze Kwadrat. „Ciotka Karola” to światowej klasy farsa Brandona Thomasa, którą nową odsłonę ukazał reżyser Andrzej Nejman.

Ciekawa, pełna niespodzianek i humoru sztuka z muzyką Czesława Mozilla wprawiła wszystkich uczestników wycieczki w doskonały nastrój oraz była okazją, żeby zastanowić sie, jak wiele zmieniło się  w obyczajach na przestrzeni lat. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Dorota Drężek, p. Małgorzata Tomaszewska-Podolak, p. Ewa Gąska, p. Anna Wądołkowska.